DROGA KRZYŻOWA

Gdyńska nocna Droga Krzyżowa do Kościołów i miejsc stacyjnych

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Rejestracja poniżej !

Prosimy o wypełnenie podstawowych danych takich jak : imie nazwisko , adres , wiek, parafia i numer telefonu  !

Gdyńska nocna Droga Krzyżowa do Kościołów i miejsc stacyjnych

26 marca 2021

1 Edycja (22 km)

Trasa:

1. Kościół p.w. Trójcy Świętej – Gdynia Dąbrowa-Msza św. na rozpoczęcie godz. 20:00

1. I. Krzyż przydrożny (ul. Nowowiczlińska) na skrzyżowaniu dróg na Dąbrowie(przy przystanku trolejbusowym)

1. II.Kościół pw. św. Karola Boromeusza na Fikakowie

2. III. Kościół na Karwinach pw. Niepokalanego Serca Maryi

3. IV. Kościół w Wielkim Kacku pw. św. Wawrzyńca

4. V. Kościół na Karwinch – św. Jadwigi

5. VI. Kościół w Orłowie – MB Bolesnej

6. VII. Kościół w Małym Kacku – Chrystusa Króla

7. VIII. Wzgórze św. Maksymiliana – oo. franciszkanie

8. IX. Gdyńskie Krzyże

9. X. Śródmieście – Bazylika NMP Królowej Polski

10. XI. Skwer Kościuszki – miejsce spotkania z JPII (epitafium)

11. XII. Najstarszy Krzyż w Gdyni (parking przy dawnym Gemini)

12. XIII. Kościół oo. Redemptorystów – Śródmieście ul. Portowa

13. XIV. Kościół św. Rodziny – Grabówek

1. +XV. Premia dla wytrwałych i cierpliwych: Kościół św. Józefa – Leszczynki – (Rok św. Józefa – można uzyskać odpust)

Regulamin :

1. Aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej należy wcześniej zarejestrować się na stronie Gdyńskiej Pielgrzymki w zakładce DROGA KRZYŻOWA.

2. Droga Krzyżowa nie jest imprezą turystyczną ani towarzyską. Ma charakter wyłącznie religijny. Wiąże się z wysiłkiem i umartwieniem które uczestnik ponosi dla Chrystusa. Głównym motywem wyjścia na taką Drogę Krzyżową jest WIARA.

3. Droga Krzyżowa podczas której będziemy INDYWIDUALNIE rozważali stacje Męki naszego Pana nie jest wyścigiem. Nie idziemy na czas.

4. W każdym momencie można Drogę Krzyżową przerwać i dokończyć ją indywidualnie w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i czasie.

5. W czasie drogi należy zachowywać środki ostrożności sanitarnej. Każdy uczestnik musi posiadać na własny użytek płyn do dezynfekcji i maseczkę ochronną.

6. Wyposażenie uczestnika: KRZYŻ (obojętnie duży czy mały) – trzeba Go mieć ze sobą. Będzie ci przypominał dlaczego idziesz. Ponadto: latarka, ciepłe ubranie, płaszcz przeciw deszczowy, termos z gorącym piciem, kanapki, telefon komórkowy.

7. Przejście trasy najlepiej powinno się odbywać indywidualnie a maksymalnie w grupach pięcioosobowych.1

8. Konieczne zachowanie całkowitego milczenia i skupienia.

9. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma plan trasy przejścia oraz rozważania Drogi Krzyżowej.

10. Po drodze będzie możliwość Adoracji NS oraz skorzystania z sakramentu spowiedzi.

11. Będzie możliwość na niektórych stacjach skorzystania z gorących napojów oraz z toalety.

AUDIO

18 Przy mamie